CHROMOVANÉ BATERIE NEBO NEREZOVÉ?

Dřez bez vodovodní baterie by asi nebyl tím, po čem toužíme. Vkus ale můžeme mít každý jiný. Proto i zde existují různé materiály a typy baterií. Nejčastěji volíme mezi nerezem a chromem. Oba povrchy mohou být lesklé, pokud zvolíme leštěnou ocel nebo chrom. Existují ale pochopitelně i v matném provedení, jedná se o kartáčovanou ocel nebo satinový chrom. Lesklý chrom je ale oproti nerezu o něco méně odolný vůči kyselinám. Ale chrom je zase odolnější proti usazování vodního kamene. Oba typy materiálu jsou poněkud náchylnější na poškrábání.

Kuchyňské baterie z nerezové oceli vás budou nutit k časté údržbě. Zase si ale můžete být jistí, že nerezová ocel jen tak nezkoroduje. A ani plísni se zde nedaří tolik jako u ostatních kovů. Navíc baterii z nerezu pořídíte levněji než tu z chromu a k dostání jsou v mnoha nejrůznějších designech.

Kuchyňská baterie z chromu spíše bude vzbuzovat obdiv u vašich hostů. Chromové baterie jsou velmi moderní, jsou lesklé a jasné. Nevýhodou ale je, že vyžadují větší údržbu. Pokud se ale o ni budete starat, to znamená správně čistit a měnit filtr, tak vám také vydrží dlouhé roky. Vodovodní kohoutky z tohoto materiálu jsou také k dostání v každém obchodě s tímto typem zboží, ale už nebudete mít nejspíš tak velký výběr jako v případě kohoutků z nerezu.