SCHOCK

BARVY

BAREVNÁ PROVEDENÍ AKTUÁLNÍ CRISTALITE®

BASIC LINE

barvyy4-1

 

 

BAREVNÁ PROVEDENÍ AKTUÁLNÍ CRISTADUR®

CLASSIC LINE

GREEN LINE

barvyy2 day-2-300x209
CRISTADUR

CRISTADUR® / NANOGRANIT

CRISTADUR-NANOGRANIT


Schock GmbH vyvinul a jako jediný uvádí na trh dřezy z materiálu CRISTADUR. Jedná se o nejmodernější materiál v oblasti granitových dřezů, který disponuje vynikajícími vlastnostmi. Tento materiál v sobě spojuje dobré vlastnosti dosud používaných kompozitů a dobré vlastnosti keramiky. Lze říci, že dřez z materiálu CRISTADUR je odolný jako keramika, přitom méně křehký, na rozdíl od keramiky nemá povrchovou úpravu a je v celém řezu ze stejného materiálu. Přitom má design, kterého u keramiky nelze dosáhnout, stejně jako barvy. Díky obsahu iontů stříbra přímo v základním materiálu je Antibakteriální a velmi snadno udržovatelný. Složení odpovídá těm nejlepším granitům: tj. více jak 80% křemenných písků, 5% keramických barviv a okolo 15% nejjakostnějšího akrylu jako pojiva. Vždy je aditivován jonty stříbra.Celá směs je oproti granitovým dřezům podstatně jemněji zpracována.

Schock-CRISTADUR

 

DŘEZY Z MATERIÁLU CRISTADUR JSOU VE SROVNÁNÍ S DOSAVADNÍMI TZV. X…GRANITOVÝMI DŘEZY JINÝCH ZNAČEK.

 • hedvábné na dotyk
 • o 40 % odolnější proti poškození
 • o 80 % snadněji udržovatelné
 • jsou 100% antibakteriální
 • jsou vytvořeny s ohledem na ochranu vašich nehtů

BAREVNÁ PROVEDENÍ

Některá z metalických provedení materiálu CRISTADUR prostě na monitoru nezobrazíte… Kontaktujte nás a my Vám doporučíme místo, kde jsou vystaveny vzorky a vzorníky.

ZAJÍMAVOSTI O MATERIÁLU

CRISTADUR® je nejvyšší třídou granitového materiálu, který nemá srovnáni s žádným jiným granitem. Na první dotek si tento materiál si zamiluje každý příznivec dokonalosti.Dřez je takřka 100% antibakteriální . Tento materiál, který vyvinula patentovala a jako jediná vyrábí německá firma Schock GmbH, bývá díky použití nanotechnologií a dokonalému zpracování k sametové hladkosti označován také jako Nanogranit™.

Materiál se vyznačuje kombinací perfektních užitných vlastností kompozitních dřezů a ušlechtilého vzhledu keramiky. Hlavní předností je, že materiál, ze kterého je dřez vyroben, je 100% hygienický – obsahuje totiž iony stříbra v celé své ploše i tloušťce, takže dřez díky stříbru přirozeně a přírodně odpuzuje bakterie a zamezuje jejich množení.

Veškeré dřezy Schock samozřejmně splňují nejnovější evropskou normu EN 13310 harm. ČSN EN 13310 a mají platnou certifikaci CE .

Dále byly navíc zvlášť testované v laboratořích Německého centra pro letectvo a astronautiku DLR a jsou certifikované nezávislými zkušebními ústavy v Německu, Japonsku a USA.

Nanogranit™ byl poslán k neutrálnímu testu porovnání materiálů do laboratoří profesionálů na velkou zátěž – do německého centra pro letectvo a astronautiku v Kolíně (DLR). Výsledek: Nanogranit zvládnul všechny “každodenní testy” bravurně. V testu svislého pádu (težká ocelová kulička padne z určité výšky na vzorek materiálu) se stal dokonce jasným vítězem v porovnání se všemi běžně používanými materiály na výrobu dřezů.

cristadur1

 

NAŠE PRÉMIOVÉ VYLEPŠENÍ

Jak lze materiál SCHOCK ještě více vylepšit?
Díky inovacím, vášni a ambicím zůstat i v dalších desetiletích technologickým lídrem na trhu. Také díky vylepšenému složení materiálu, s nímž je CRISTADUR® ještě pružnější, odolnější, s delší životností a méně náročný na údržbu – a tím prostě ještě kvalitnější.
Při každodenním používání to znamená: náš vizuálně dokonale hladký, prémiový povrch je ještě větším pomocníkem s ještě luxusnějším vzhledem!
schock_cristadur_header_bild2_jpg60-900x1200-768x1024-1-1-1

 

 

icons_cd_cz

* Od 1. ledna 2020 možnost prodloužení záruky pro koncové zákazníky u všech dřezů CRISTADUR®. Platí stanovené záruční podmínky. K dispozici na www.schock.de/cz/zarucni-podminky

POKROKOVÝ I V BUDOUCNOSTI: NÁŠ PRÉMIOVÝ MATERIÁL CRISTADUR®

Jedinečný prémiový povrch, který je robustní, s dlouhou životností, vhodný pro baterie s funkcí vroucí vody, zdravotně nezávadný, a přitom obzvlášť snadno udržovatelný? 15letá záruka* na špičkovou kvalitu Handmade in Germany? Povrch, který je jedinečně hebký na dotek, a přitom obstojí ve všech zatěžkávacích zkouškách?

Materiál CRISTADUR® neustále stanovuje nová měřítka ve světě kuchyní.


 

 

SKUTEČNĚ TRVALE UDRŽITELNÝ, SKUTEČNĚ PRÉMIOVÝ MATERIÁL

Jako první na světě nabízíme křemenné kompozitní dřezy CRISTADUR® Green Line, které jsou z více než ~ 99 % vyrobeny z přírodních, obnovitelných nebo recyklovaných surovin a zaujmou intenzivními barevnými odstíny.

jojo

 

schock_cristadur_content_gif-768x512-1-1

PRÉMIOVÁ KVALITA MADE IN BAVARIA

Granitové dřezy z prémiového materiálu CRISTADUR® získaly nejen ocenění za design, ale také srdce svých uživatelů. Není se čemu divit, protože jsou nejen krásné, ale také mají prémiovou kvalitu.
Jsou vyrobené v Německu z přírodního křemene, nejtvrdší součásti granitu, a mají nejlepší předpoklady pro to, aby vám v kuchyni přinášely radost co nejdéle.

 

NĚKOLIKANÁSOBNÝ UPGRADE VAŠÍ OSOBITÉ MYCÍ ZÓNY

Díky možnosti montáže do roviny a speciálním prémiovým funkcím, jako je elektrické ovládání Comfotouch nebo vyhřívaná odkapávací plocha Induterm, lze granitové dřezy z patentovaného materiálu SCHOCK CRISTADUR® ještě dále vylepšovat a vytěžit z nich co nejvíce. To je skvělé, ne?

schock_cristadur__indutherm-768x1039-1

 

BAREVNÁ PROVEDENÍ

CLASSIC LINE

GREEN LINE

barvyy2 day-2-300x209
CRISTALITE

CRISTALITE – NOVINKA OD KLASIKA

cristalite

VÝRAZNĚ VYLEPŠENÝ GRANITOVÝ MATERIÁL NEJNOVĚJŠÍ GENERACE

Výrazně vylepšený granitový materiál l vyvinutý a patentovaný v r. 2010 pro výrobu dřezů firmou Schock. Má podstatně snížené nároky na každodenní údržbu a v čase si udržuje stále stejný nový vzhled. Oproti všem stávajícím granitovým dřezům má vylepšeny také mechanické i hygienické vlasnosti a má nabízí nejširší barevnou škálu. Jako první výrobce dřezů Schock obohatil přímo základní materiál ioty stříbra ,čímž dosáhl vynikajících antibakteriálních vlastností daných výrobku pocelou dobu životnosti.

Náš materiál na rozdíl od levnějších kopií neobsahuje žádný polyester, polyuretan, styrén nebo epoxid. Jako pojivo využíváme výhradně vysocejakostní arylátové pojivo použitelné i pro portavinářské aplikace. Veškeré dřezy Schock samozřejmně splňují nejnovější evropskou normu EN 13310 harm. ČSN EN 13310 a mají platnou certifikaci CE.

Schock-CRISTADUR

velmi hladký a precizně zpracovaný materiál Cristalite PLUS -dokonalost i v detailech přechodů

SLOŽENÍ

 • Až 75-80% lisovaného krystalického křemene – Ale nejen to. Patentem Schock je speciální složení směsi křemenných zrn od nejětší k nejmenší zrnitosti. Zrna jsou také pouze u Schock speciálně zaonblena . Dochází tak k dokonalému vyplnění mezer mezi většími a menšími zrny. Základní složka dodává vysokou tvrdost a otěruvzdornost a na povrchu vyjimečnou jemnost. Materiál má tedy na povrchu podstatně víc křemene než je průměrná hodnota, nejjemnější strukturu a přitom je téměř homogenní je plně probarven i v celé tloušťce jemnými keramickými barvivy.
 • 5% keranických barviv – spolu probarvením písků a pojiva zaručuje stálobarevnost a odolnost proti změnám.
 • 15% speciálního vysocejakostního akrylátového pojiva – pojivo dodávající materiálu vysokou houževnatost (materiál není křehký) a vyplňující prostory (byť jsou už směsí minimalizované) mezi krystaly (materiál není vůbec porézní)

VZHLED POVRCHU

 • Výrazně hladší povrch než u jiných granitových dřezů s podstatně sníženým sklonem k usazování jakýchkoli nečistot, elegantní a neobvyklý vzhled Cristalite PLUS je spolu s obrovskou odolností největší předností.
 • Vlastnosti nejsou dosaženy povrchovou úpravou laku, smaltu atp. – materiál má homogenní strukturu v celém řezu a Cristalite PLUS nebledne, je stálobarevný a uchovává si časem stejný vzhled.Současná paleta materiálů má 18 barevných dezénů.

MECHANICKÁ ODOLNOST PROTI POŠKOZENÍ

Dřezy jsou dostatečně tuhé i houževnaté. Téměř křemenný povrch je prakricky nemožné poškodit , nádobím či noži. Dřezy mají vynikající odolnost proti vrypu nebo poškrábání.
Teplotní odolnost je až 240 stupňů C . Krátkodobé zatížení,popel hořící cigarety nebo horký olej nezanechávají trvalé poškození. Dlouhodobě testováno na 180°C/20 min.

IZOLAČNÍ ÚČINEK

 • Voda v dřezu chladne mnohem pomaleji než v klasických dřezech.

HYGIENICKÉ VLASTNOSTI

 • I po dlouhodobém působení barvících látek jako je čaj, káva, rajčatový protlak, stačí dřez otřít jen vodou, případně běžným přípravkem.
 • Materiál je zcela nezávadný, je schválen a splňuje předpisy EU. Dřezy splňují nejnovější normy EN 13310 z r. 2003 harm. ČSN EN 13310. Dále je atestován LGA pro styk s potravinami.

ÚDRŽBA

 • K běžnému oplachu dřezů postačuje voda či běžný saponát na čištění. Na materiálu obvykle nejsou vidět zaschlé kapky vody, závisí to na místní tvrdosti vody a barvě dřezu. Pokud se vyjimečně vyskytnou náznaky zaschlých kapek , lze je snadno odstrani i pouhým octem.
 • K periodickému očištění a získání nového vzhledu doporučujeme některý z přípravků na kuchyně s přídavkem chloru, stačí i ve stopovém množství.
 • Materiál dřezu je chemicky odolný proti všem běžným chemickým kuchyňským čistícím prostředkům, nekoncentrovaným kyselinám i zásadám. Vyjímku tvoří jen kyselina mravenčí /která se nedoporučuje / a ta nebývá v moderních čistidlech obsažena.
 • Periodické čištění pro dosažení vzhedu nového dřezu doporučujeme min 1x ročně jinak podle potřeby.

CRISTALITE® – KŘEMENNÝ KOMPOZITNÍ DŘEZ PRO PRŮKOPNÍKY A TRENDSETTERY

MÓDNÍ KLASIKA SE ZDRSNĚNÝM POVRCHEM

I když je dřez CRISTALITE® od společnosti SCHOCK celosvětově první granitový dřez z křemenného kompozitu, nikdy nezestárl. Dodnes je totiž SCHOCK CRISTALITE® synonymem inovace a určování trendů v oblasti dřezů a svými neustále novými atraktivními barvami se stará o to, aby kuchyňská pracovní deska a mycí zóna v kuchyni nikdy nebyla fádní.

schock_cristalite_content_bild_2-2

 

 

schock_cristalite_content_bild2_unten-1

VELMI PŮSOBIVÝ: CRISTALITE®

Povrch dřezu CRISTALITE® je mírně zdrsněný a působí jako kámen. Robustní křemenný kompozitní dřez, který je ze 70–75 % vyroben z přírodního křemičitého písku, nejtvrdší složky granitu, je nejen odolný jako kámen, ale dokonce si ho můžete sami opravit, kdyby se mu přece jen něco stalo. Pro zcela běžnou každodenní zátěž však postačí k čištění našich dřezů voda a mycí prostředek.

 

 

VELMI KVALITNÍ A VŮBEC NE DRAHÝ

Kdo si teď myslí, že granitový dřez z materiálu CRISTALITE® je určitě mnohem dražší než normální dřez z nerez oceli, toho musíme bohužel zklamat – cenově je totiž SCHOCK CRISTALITE® stejně atraktivní jako vzhledově.

schock_cristalite_content_bild_unten_2.jpg-502x508-1

 

BAREVNÁ PROVEDENÍ

BASIC LINE

barvyy4-1-150x150

 

SOUBORY KE STAŽENÍ

KATALOG 2024

katalogg2024 (1)

AKČNÍ CENÍK 2024

akcni-cenik2024

 

Dřezy a baterie 2024

 

 

Platný od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024

 


KATALOG 2023

AKČNÍ CENÍK 2023

katalog2023-214x300 cenik2023-211x300

 

Dřezy a baterie 2023

 

Platný od 1. 1. 2023 do 31. 12. 2023

AKČNÍ CENÍK 2022

KATALOG 2022

katalog2022-214x300 cenik2022-211x300

 

Dřezy a baterie 2022

 

Platný od 1. 1. 2022 do 31. 12. 2022

AKČNÍ CENÍK 2021

KATALOG 2021

katalog2021-214x300 cenik2021-211x300

 

Dřezy a baterie 2021

 

Platný od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021

Akční ceník 2020

Katalog 2020

akcni-cenik_cz_2020-1-230x300 katalog-schock_cz_2020-1-184x300

 

Platný od 1.1.2020 do 31.12.2020

 

Dřezy a baterie 2020

VIDEA

STŘELBA DO DŘEZU SCHOCK

 

JEDNODUCHÉ VYTVOŘENÍ OTVORU DIAMANTOVÝM VRTÁKEM

 

JAK ODSTRANIT STARŠÍ SKVRNY A NEČISTOTY

 

6 položek celkem