CRISTALITE

CRISTALITE – NOVINKA OD KLASIKA

cristalite

VÝRAZNĚ VYLEPŠENÝ GRANITOVÝ MATERIÁL NEJNOVĚJŠÍ GENERACE

Výrazně vylepšený granitový materiál l vyvinutý a patentovaný v r. 2010 pro výrobu dřezů firmou Schock. Má podstatně snížené nároky na každodenní údržbu a v čase si udržuje stále stejný nový vzhled. Oproti všem stávajícím granitovým dřezům má vylepšeny také mechanické i hygienické vlasnosti a má nabízí nejširší barevnou škálu. Jako první výrobce dřezů Schock obohatil přímo základní materiál ioty stříbra ,čímž dosáhl vynikajících antibakteriálních vlastností daných výrobku pocelou dobu životnosti.

Náš materiál na rozdíl od levnějších kopií neobsahuje žádný polyester, polyuretan, styrén nebo epoxid. Jako pojivo využíváme výhradně vysocejakostní arylátové pojivo použitelné i pro portavinářské aplikace. Veškeré dřezy Schock samozřejmně splňují nejnovější evropskou normu EN 13310 harm. ČSN EN 13310 a mají platnou certifikaci CE.

Schock-CRISTADUR

velmi hladký a precizně zpracovaný materiál Cristalite PLUS -dokonalost i v detailech přechodů

SLOŽENÍ

 • Až 75-80% lisovaného krystalického křemene – Ale nejen to. Patentem Schock je speciální složení směsi křemenných zrn od nejětší k nejmenší zrnitosti. Zrna jsou také pouze u Schock speciálně zaonblena . Dochází tak k dokonalému vyplnění mezer mezi většími a menšími zrny. Základní složka dodává vysokou tvrdost a otěruvzdornost a na povrchu vyjimečnou jemnost. Materiál má tedy na povrchu podstatně víc křemene než je průměrná hodnota, nejjemnější strukturu a přitom je téměř homogenní je plně probarven i v celé tloušťce jemnými keramickými barvivy.
 • 5% keranických barviv – spolu probarvením písků a pojiva zaručuje stálobarevnost a odolnost proti změnám.
 • 15% speciálního vysocejakostního akrylátového pojiva – pojivo dodávající materiálu vysokou houževnatost (materiál není křehký) a vyplňující prostory (byť jsou už směsí minimalizované) mezi krystaly (materiál není vůbec porézní)

VZHLED POVRCHU

 • Výrazně hladší povrch než u jiných granitových dřezů s podstatně sníženým sklonem k usazování jakýchkoli nečistot, elegantní a neobvyklý vzhled Cristalite PLUS je spolu s obrovskou odolností největší předností.
 • Vlastnosti nejsou dosaženy povrchovou úpravou laku, smaltu atp. – materiál má homogenní strukturu v celém řezu a Cristalite PLUS nebledne, je stálobarevný a uchovává si časem stejný vzhled.Současná paleta materiálů má 18 barevných dezénů.

MECHANICKÁ ODOLNOST PROTI POŠKOZENÍ

Dřezy jsou dostatečně tuhé i houževnaté. Téměř křemenný povrch je prakricky nemožné poškodit , nádobím či noži. Dřezy mají vynikající odolnost proti vrypu nebo poškrábání.
Teplotní odolnost je až 240 stupňů C . Krátkodobé zatížení,popel hořící cigarety nebo horký olej nezanechávají trvalé poškození. Dlouhodobě testováno na 180°C/20 min.

IZOLAČNÍ ÚČINEK

 • Voda v dřezu chladne mnohem pomaleji než v klasických dřezech.

HYGIENICKÉ VLASTNOSTI

 • I po dlouhodobém působení barvících látek jako je čaj, káva, rajčatový protlak, stačí dřez otřít jen vodou, případně běžným přípravkem.
 • Materiál je zcela nezávadný, je schválen a splňuje předpisy EU. Dřezy splňují nejnovější normy EN 13310 z r. 2003 harm. ČSN EN 13310. Dále je atestován LGA pro styk s potravinami.

ÚDRŽBA

 • K běžnému oplachu dřezů postačuje voda či běžný saponát na čištění. Na materiálu obvykle nejsou vidět zaschlé kapky vody, závisí to na místní tvrdosti vody a barvě dřezu. Pokud se vyjimečně vyskytnou náznaky zaschlých kapek , lze je snadno odstrani i pouhým octem.
 • K periodickému očištění a získání nového vzhledu doporučujeme některý z přípravků na kuchyně s přídavkem chloru, stačí i ve stopovém množství.
 • Materiál dřezu je chemicky odolný proti všem běžným chemickým kuchyňským čistícím prostředkům, nekoncentrovaným kyselinám i zásadám. Vyjímku tvoří jen kyselina mravenčí /která se nedoporučuje / a ta nebývá v moderních čistidlech obsažena.
 • Periodické čištění pro dosažení vzhedu nového dřezu doporučujeme min 1x ročně jinak podle potřeby.

CRISTALITE® – KŘEMENNÝ KOMPOZITNÍ DŘEZ PRO PRŮKOPNÍKY A TRENDSETTERY

MÓDNÍ KLASIKA SE ZDRSNĚNÝM POVRCHEM

I když je dřez CRISTALITE® od společnosti SCHOCK celosvětově první granitový dřez z křemenného kompozitu, nikdy nezestárl. Dodnes je totiž SCHOCK CRISTALITE® synonymem inovace a určování trendů v oblasti dřezů a svými neustále novými atraktivními barvami se stará o to, aby kuchyňská pracovní deska a mycí zóna v kuchyni nikdy nebyla fádní.

schock_cristalite_content_bild_2-2

 

 

schock_cristalite_content_bild2_unten-1

VELMI PŮSOBIVÝ: CRISTALITE®

Povrch dřezu CRISTALITE® je mírně zdrsněný a působí jako kámen. Robustní křemenný kompozitní dřez, který je ze 70–75 % vyroben z přírodního křemičitého písku, nejtvrdší složky granitu, je nejen odolný jako kámen, ale dokonce si ho můžete sami opravit, kdyby se mu přece jen něco stalo. Pro zcela běžnou každodenní zátěž však postačí k čištění našich dřezů voda a mycí prostředek.

 

 

VELMI KVALITNÍ A VŮBEC NE DRAHÝ

Kdo si teď myslí, že granitový dřez z materiálu CRISTALITE® je určitě mnohem dražší než normální dřez z nerez oceli, toho musíme bohužel zklamat – cenově je totiž SCHOCK CRISTALITE® stejně atraktivní jako vzhledově.

schock_cristalite_content_bild_unten_2.jpg-502x508-1

 

BAREVNÁ PROVEDENÍ

BASIC LINE

barvyy4-1-150x150